Patch Art

beyazuzeri.compressed

Deneysel/Görsel Bir Oyun Önermesi-II

İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Moda ve Tekstil Tasarımı bölümünde eğitim almış bir grup genç sanatçının işlerinden oluşan sergi, tekstilin ana malzemesi olan “kumaş”ın sanat eseri üretim aracı olarak kullanıldığı röprodüksiyon eserlerden oluşuyor.

Giysi tasarımında yan yana getirilmesi pek mümkün olamayan birçok kumaş ve desenin eğlenceli biçimde bir araya getirildiği sergide, on altı genç sanatçının “yama” tekniği ile ortaya koyduğu röprodüksiyon eserleri görülebilir. Eskide kalmış, zanaat alanına sıkıştırılmış bir tekniğin Genç tasarımcıların çabasıyla farklı ve modern bir kullanımla nostalji duygusunu ustaca yakalayarak, izleyicinin geçmişiyle ve bugünü arasında bir bağ kurmasına aracılık ettiği kolaylıkla ifade edilebilir.

Mod-Ada’nın yeni sergisi Patch-Art’ta gelişen teknolojiyle ortaya çıkan tüketim kültürüne, bir bakıma yavanlaşan “estetik” duruma inat genç sanatçılar; eğitimini aldıkları tekstil ve tasarım formasyonlarını kullanarak sanatla içten bir ilişki kuruyor ve en iyi bildikleri dil ile ürettikleri eserleri izleyici ile buluşturuyorlar.

On altı genç sanatçının çalışmalarından oluşan sergi, 03-30 Kasım 2017 tarihleri arasında, Mod-Ada Atölye/Galeri’de izlenebilir.

Katılımcılar:

Sinem Budun Gülas
Zeynep Çetin
Sedanur Kaya
İrem Ceren Horoz
Hicran Erdem
Nurullah Bıyık
Kübra Köfter
Gamze Yılmaz
Berrin Özer
Hilal Ağca
Irmak Yücel
Gökçe Çiçek Göçer
Yağmur Aysan
Didem Berk
Dilara Pektaş
Recep Durmaz
Gizem Beşir